X-tá Kapitola

20. prosince 2008 v 19:39 | siriusshe |  ! black se zbláznil !
Táák,máme tady další kapitolu,žádný výstižný název mě nenapdal,tak kdybyste měli nápad můžete písnout do komentů. =)

Byl červen a v bradavicích bylo vše při "starém" ….

-Sirius a Darja spolu chodily,i když se siriusovi zdála Darja poslední dobou čím dál víc vyčerpaná…

-James pořád chodil se Sendy,která ho očividně jen vysávala…James se ale kupodivu zdál zamilovaný,a ohromě šťastný..

-Lily byla bez Jamese,neustále se učila na poslední zkouškové období na bradavicích co tady zažije a pořád ,když byla s Darjou sama,nadávala ukrutně na Jamese jak moc ho nenávidí.

-No a co Remus?ten se rozešel někdy v květnu s Kitty,protože ona ho po celé škole pomlouvala tak to s ní už nevydržel a zase to byl ten starý dobrý Remus,který se učil,občas něco vtipného prohodil,a hlavně dělal oporu lily,která se vyzpovídávala i u něj.


Posledních pár dní se do učení dali opravdu všichni.Dokonce i sirius si něco přečetl,ale kdoví jestli to mělo vůbec něco společného s učivem.Darja ta se s tím moc nepárala protože zatím všechny zkoušky měla i bez učení za 1 a tak i kdyby u té poslední dostala 3 tak projde…


"Darjo tak pojď,musíme to zvládnout" povzbuzovala Lily svou kamarádku. "Co když tu zkoušku ale vůbec neudělám?" stresovala se po cestě. "hele,před chvílí tam byl sirius…udělal ji,takže ty musíš taky" pronesla ironicky.Zaklepaly na dveře,ozvalo se dále a ony vstoupily. "Tak dámy,vaším úkolem bude zaprvé vyčarovat patrona a zadruhé bojovat proti vaší kamarádce,a myslím si že vás ani nemusím upozorňovat aby jste si dávali pozor aby se vám i té druhé nic nestalo" pronesla krátký proslov McGonagalová,sedla si skromně na svou židličku,a pozorovala jak si ty dvě poradí.

"Ty víš jak se vyčaruje patron?" šeptla do ucha Darja. "Ne" zaskuhrala Lily. "Paní učitelko?my jsme se ale patrona neučili" "Ne,ale měli ste v průběhu roku za úkol,si pročítat knihu ve které byl přesný návod" triumfovala.V ten moment lily bliklo v hlavě. "Expetro patronum" šeptla ona do ouška Darji. "EXPETRO PATRONUM" mávla rukou Lily před sebe.Poprvé nic a tak to zkusila ještě podruhé. "EXPETRO PTRONUM!" a vybavila si snad ten nejšťastnější zážitek v jejím životě..první polibek s Jamesem..tentokrát se jí zadařilo a z hůlky ji vylétla nádherná srnka.Po minutě stáhla hůlku,přestala se soustředit,patron zmizel a kývla na Darju.Darja polka strachy že se jí to nepovede,ale musela to zkusit. "EXPETRO PATRONUM"myslela na chvíle strávené s rodiči,a hned na poprvé ji z hůlky vylétl překrásný orel který kroužil kolem ještě hodně dlouho. "To stačí" přerušila ji profesorka.Darja smutně sklopila hůlku. "Tak,do toho" pobídla je.Holky se postavily naproti sobě,uklonily se.Začali po sobě,i když nechtěli,střílet zaklínadla,která jim ovšem nemohla nic udělat,protože se je naučili z knihy : bezpečná kouzla pro vás. Po půlhodině obě vyčerpané přestaly i bez znamení učitelky. "No….obě dvě jste to zvládly..docela dobře,vzhledem k vašim výkonům po celý školní rok vám oběma dávám 1" prohlásila s nijak velkým nadšením. "a řekněte prosím panu Potterovi že je na řadě".Jakmile šli zpátky na pokoj tak lily jednoznačně prohlásila,že za potterem půjde Darja a že jiné řešení nevidí.Darja chtě-nechtě souhlasila.

Došla do klučičích ložnic,kde našla Pottera a Sendy na posteli. "Ehm,ehm,nerada ruším" "Tak proč to děláš" zeptal se chytře James , když se musel od Sendy odtrhnout kvůli Darji. "No,máš jít za McGonagalovou" "Proč?" zeptal se nechápavě. "Ježiš prostě tam jdi,ano?děkuju" řekla s nezájmem Darji a zabouchla dveře.James pokrčil rameny a začal se oblékat.Do pokoje vešel Sirius. "Siriusi?nevíš proč mám jít za McGonagalkou?" "To je stupidní otázka" začal se smát. "Dyť dneska je konečná zkouška" James vykulil oči,hodil na sebe tričko přičemž pálil jednu nadávku za druhou. "DO prdele už!" zařval ,zavřel dveře a běžel do velké síně.Celý udýchaný se omluvil a když viděl koho má za soupeře,tak nebyl moc nadšený.Naproti němu stál jeden z nejlepších žáků ,který prosperoval hlavně v černé magii.Nakonec měl James za patrona 1 a za obranu za 3,takže Konečnou známku měl 2.

Ne moc nadšený šel do ložnic,kde ho ještě víc nepotěšilo to,že Sendy už tam nebyla. "Sendy zdrhla,prý se musela jít upravit,nabízel sem ji naši koupelnu,ale nějak se ji tam nechtělo." Řekl nechápavě sirius. "A co máš za známku?" "Dvojku"pokrčil rameny a svalil sena postel. "Měl sem totiž za protihráče udatného pana Foxe" řekl ironicky a zahleděl se z okna ven. "No,to já měl za protihráčku nějakou holku,která ani nevěděla co má dělat" zasmál se tomu.

Všichni žáci byli ještě v ten den vyzkoušení,takže poslední tři dny na bradavicích si všichni nejspíš náramně užijí.Zítra Pottera čekal největší a poslední famfrpálový zápas roku,a hned ten další den se měl jet závod F1.

"Nezajdem ven?"navrhl sirius když potkal Darju ve společence.Ta se zamyslela a potom mu kývla. "Tak v osm venku" řekla mu a odešla dřív než se s ní sirius stačil rozloučit.V 8:25 sirius už netrpělivě přešlapoval před bránou.Darja se tam za chvíli přiřítila,a až se vydýchala omluvila se mu,že si musela něco zařídit. "Jo jako vždycky" "Cože?" "No poslední dobou furt někam odbíháš,nestíháš,a chodíš pozdě i na hodiny"pokrčí rameny sirius. "Tak promiň,ale poslední den mám něco důležitého,tak se na to připravuju!" vyjede na něj.Sirius nad tím mávnul s nezájmem rukou a odešel pryč.Darja tam zůstala nechápavě stát a za chvíli se loudala do ložnic,kam se jí ale vůbec nechtělo.

"Půjdeme zítra na ten zápas?" zeptala se natěšeně Lily když Darja vešla do pokoje. "No,jestli chceš tak jo"zamumlala,šla se umýt a potom si beze slova lehla do postele. "Je ti něco?" zeptala se starostlivě. "Asi sme se se siriusem pohádali" "Asi?" "No ja nevím je to divny,uvidím zítra" řekla,otočila se na bok a za chvíli už usnula.

Ráno,když se probudily,se šli nasnídat.Kupodivu Darja a Sirius spolu nepromluvily ani slovo,a asi to ani jednomu nevadilo.Sirius se věnoval Jamesovy který byl celý natěšený na zápas a Darja se chystala na zítřek. "Kámo,ja se musím jít uklidnit" řekl James a šel se projít.Venku narazil náhodou na Sendy. "Ahoooj" zavýskla nadšeně a vrhla se mu kolem krku. "Je,ahoj,tebe sem tady..nečekal" řekl překvapený James. "Vadí to?" zeptala se naoko ztrápená. "No ne,jasně že ne" řekl ne přiliž moc nadšený. "Nepůjdeme se projít?" "Ne sendy,mám odpoledne ten zápas teď se mi nikam nechce" vykrucoval se James. "Tak si tady sedneme a budeme si povídat?" "Eh,Sendy ja bych chtěl být sám" "Ty mě nepotřebuješ?" "Ne,já.." "Ne?" vytřeštila oči. "Ne,ja jen potřebuju být chvíli sám" opravňoval se. "No,jak myslíš!já ti budu chybět" řekla,a nakvašená odešla.James nebyl zrovna rád že se v den zápasu pohádali,ale nechá to uležet a bude to dobrý.Nevědomá lily se chtěla jít trochu provětrat,a tak se šla projít,venku narazila na Jamese,který seděl na pařezu. "Ahoj" pozdravil ji James. "Čau,co ty tady" "Nic" "Aha,tak ahoj" rozloučila se rychle lily,protože nepotřebovala trávit čas s klukem,kterého pořád miluje,ale zároveň,ho moc nemusí.

Dvě hodiny po obědě se všichni z Bradavic začali scházet na famfrpálovém hřišti a usedávali na místa,která byla ještě volná.Po chvíli byly tribuny k nacpání a hráči se vydali na platz.James se na svém koštěti chvíli předváděl,ale jakmile se všichni postavili do pozic,hra mohla začít.Hned po zahájení se James a Jeho protivník ze zmiozelu Tom vrhli hledat zlatounku.Po půl hodině měl zmiozel náskok 30 bodů a tak se James musel začat opravdu snažit.Když měl zlatounku už skoro v ruce,vrazil do něj Tom,který ji ale stejně nechytil.Chvilku na to se James prohnal kolem Toma,a teď už bez větších potíží zlatounku chytil.James přistál na hřišti,všichni jeho spoluhráči se na něj vrhli a pískali radostí.Taky všichni fanoušci Nebelvíru poskakovali a byli šťastní,že poslední zápas vyhráli.

Jako po každém zápasu následovala velká oslavná párty která zaručovala 'všechno vítězům a nic poraženým'.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jayne Jayne | Web | 25. prosince 2008 v 20:32 | Reagovat

ej no..skvela kapitolka :D:D

dlho som tuto poviedku necitala..mno, ale tato kapca je skvela..a co ma Darja posledny den??..nejaky suboj alebo co??..ze sa na to priravuje kazdu volnu chvilu a chodi aj za Brumbalom???..mno strasne sa tesim na pokracko..dufam, ze tu pribudne coskoro :))

2 nat nat | Web | 26. prosince 2008 v 14:38 | Reagovat

ahoj,hura konecne dalsi kapca alespin sem mela uz zase co cist,velmi povedena uz se tesim jak to skonci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama